O nás

O nativní terapii

Spousta z nás se potýká v životě s problémy, které se nám nedaří překonat. Máme stále stejné vzorce chování, ke kterým, a to i přestože pro to děláme spoustu věcí, vždy zpátky sklouzneme.

Velmi často to jsou sociální role, které jsme bezděky přijali v průběhu naší výchovy a dospívání. Jindy to jsou výsledky okamžiků, kdy jsme se podprahově cítili ohroženi, utlačování, okrádáni a zneužíváni. Je jedno, jestli nám bylo pár měsíců nebo pár desetiletí. Náš organismus v rámci snahy nás ochránit před vším špatným, vytlačil tyto chvíle a zážitky mimo naše „vědomí“ a ukryl je do hloubky.

Z těchto míst, o kterých ani nevíme, že je máme, si je my opakovaně vytahujeme vždy, když se i minimálně cítíme ohroženi či v podobné situaci. Reagujeme tak velmi přehnaně i na minimální vjem a překvapíme tím nejen sebe ale hlavně i naše okolí, které velmi často naší reakci „neunese“. Trestáme tak postupem času sami sebe a vyčítáme si. Výčitky se pak mění v projevy na fyzickém těle, změnu emocionálního pole a rozpadající se vztahy i tělo.

Přitom je to docela jednoduché. Stačí se vrátit do prvního okamžiku, kdy jsme to zažili v tomto životě, a tam tuto naší zkušenost zpracovat/pochopit/odpustit.

Není třeba se pouštět již od počátku do hlubokých regresí a do minulých životů dokud nemáme zpracovány zážitky z tohoto života, nemá smysl čistit ty minulé.